Firma Profili

Eltron Plastik 1999 yılında Türkiye’nin önde gelen bisküvi, çikolata ve şekerleme firmalarına özel gıda ambalajları üreterek, gıda ambalajı sektörüne ilk adımını atmıştır. Müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı ile istikrarlı bir büyüme göstererek kısa bir süre içinde PET ve PP gıda kaplarını da portföyüne ekleyerek sektörde lider haline gelmiştir. Termoform gıda ambalajı konusunda kuruluşundan bu yana süregelen profesyönellik, dürüstlük, tecrübe ve uzman kadro ile sağladığı hizmet başarıyı oluşturmuştur.

 

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, makine parkını sürekli genişletmekte ve yenilemekte olan Eltron Plastik, yaptığı son yatırımlarla seperatör, sızdırmaz kaplar ve ısıya dayanıklı mikrodalga kapları üretiminde 15000 ton/yıl kapasiteye ulaşmıştır. Standart üretimin yanı sıra müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik yeni doğan projelerinde de tam kapsamlı çözümler sunmaktadır. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak üretim, satış ve dağıtımda yurt çapında birçok noktaya ulaşan hizmet ağıyla her geçen gün büyümeye devam eden firmamız yurt dışında da 3 kıtada 30 dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

 

Gıda sektöründe hizmet veren firmaların gıda güvenliğini garanti altına alan BRC kalite belgelerimiz, firmamızın dünya çapında kabul edilen kalite anlayışının garantisidir.